Топінамбур зберігання в домашніх умовах

Де і як правильно зберігати топінамбур взимку

Топінамбур – рослина родом з Північної Америки. Через свою поживну цінність воно широко використовується і в їжі людей, і в якості корму для худоби. Щоб запастися цим корисним продуктом, необхідно дізнатися, як зберігати топінамбур взимку в домашніх умовах.

Топінамбур у народі називають земляною грушею. Одна з його особливостей – морозостійкість. Овоч може переносити морози до -20 ° С. Тому навіть взимку він у землі почувається краще, ніж у будь-якому сховищі.

Необов ‘язково викопувати весь урожай, частину коренеплодів краще залишити в землі до весни. А зібрану частину, яку будете використовувати взимку, необхідно зберігати при мінусовій температурі з вологістю не більше 85%.

Розгляньмо детальніше, де зберігати топінамбур взимку в домашніх умовах. Підвал або льох необхідні для зберігання овочу, якщо у городника немає можливості тримати рослину в землі.

Щоб топінамбур пролежав всю зиму і не пропав, потрібно брати ящики з дерева. Овоч необхідно викопати і, не очищаючи від землі, розмістити рядами. Кожен ярус потрібно присипати землею. Як альтернативу використовують тирси або торф.

Що робити тим, у кого замість будинку квартира? Адже там немає ні льоху, ні підвалу. Ми розповімо, як зберігати топінамбур взимку в квартирі. Для цих цілей підійде засклений балкон. Овоч поміщають у вологий пісок, тирси або торф. Завдяки цьому способу топінамбур зберігає свої поживні властивості до 2 місяців.

Топінамбур відправляють на зберігання відразу після викопування, інакше коренеплод може зіпсуватися від потрапляння на нього сонячних променів і від впливу плюсової температури.

Зберігати земляну грушу можна і в холодильнику. Для цього вівоч необхідно загорнути у вологу тканину і відправити в холод. Бажано щоб тканинна основа була бавовняною. Також багато хто зберігає земляну грушу в звичайних контейнерах.

Якщо топінамбур не втратить вологи, при зберіганні в холодильнику він залишається свіжим до 3 тижнів.

Для зберігання земляної груші на тривалий термін використовують морозилку, де овоч заморожують. Робиться це наступним чином:

1. Клубні промивають і очищають.

2. Овеолог подрібнюють зручними брусочками або залишають цілими.

3. Потім земляну грушу розкладають по пакетах і кладуть у морозилку.

Якщо потрібно розморозити овоч, його кладуть у холодну воду. У морозилці топінамбур може зберігатися до 2 місяців.

Для приготування деяких страв використовують сушений топінамбур. У такому вигляді його теж можна зберігати тривалий час.

1. Для сушіння потрібно очистити овоч і нарізати тоненькими кільцями.

2. Потім подрібнену земляну грушу відправляють у тепле місце з хорошою вентиляцією. Або можна використовувати звичайну духовку, розігрівши її попередньо до 60 ° С. Якщо ви вирішите скористатися другим способом, то подрібнений овоч потрібно буде попередньо потримати близько 15 хвилин у підсоленій воді.

3. Після чого відправляють висушені пластини в скляні ємності і закривають кришками.

З сушеного топінамбура можна зробити приправу для різних страв. Досить подрібнити пластини за допомогою ступки або кухонного комбайна.

Топінамбур у будь-якому вигляді зберігає вітаміни і харчову цінність, хоч у засушеному, хоч у перемолотому.

Сушений або перемолотий топінамбур зберігається протягом 2 років.

Восени необхідно викопувати земляну грушу, щоб встигнути зробити заготовки на зиму. Скориставшись будь-яким з описаних методів зберігання, ви збережете продукт і зможете взимку додавати його в страви при готуванні.

  • Одна з особливостей топінамбуру – морозостійкість, овоч може переносити морози до -20 ° С.
  • При зберіганні в холодильнику земляна груша залишається свіжою до 2 місяців.
  • Сушка дозволяє овочу зберігати свою харчову цінність тривалий період.

Варіанти зберігання топінамбура в зимовий період

Топінамбур містить багато вітамінів і має лікувальні властивості. Цінний коренеплід відомий людству вже кілька століть. Його поширена назва в народі – земляна груша. Дачники люблять топінамбур за невибагливість і дієтичні властивості, але через тонкої шкірки його важко зберегти протягом довгої зими. Є кілька способів зберігання топінамбура, головні умови яких – це прохолодна температура і досить вологе середовище.

Умови для зберігання топінамбура

Льох або холодний підвал є найпоширенішими місцями зимівлі топінамбура. Міські мешканці, які проживають в багатоквартирних бу
динках, замість льоху, використовують для цих цілей балкон або холодильник.

Можлива заморозка коренеплодів на зиму, але при цьому, необхідно знати деякі особливості підготовки кореневищ. Дачники, які вже багато років вирощують топінамбур, рекомендують перед заморожуванням виконати обрізку стебел із залишенням висоти живців в 20 см.

Для успішного зберігання коренеплодів, необхідно дотримуватися таких умов:

  1. Викопувати урожай потрібно в період з середини вересня до перших чисел листопада. В кінці осені коріння рослини отримують максимальну кількість поживних речовин із стебел і листочків.
  2. Якщо найближчим часом немає в планах заготавліванія або переробки топінамбура, то його краще залишити в землі.
  3. У холодильнику бульби можуть зберігатися приблизно 2-3 тижні, їх слід попередньо упакувати в пластикові герметичні контейнери або в щільні пакети харчового призначення. Очищений і порізаний на шматки топінамбур можна заморозити і зберігати до 3-х місяців.
  4. Для зберігання в погребі, рекомендується підготувати ящики з тирсою або піском. Також можливе використання замість тари мішків з землею. Бульби не загинє довгий час, якщо їх обробити парафіном.

Порада. Не потрібно занадто старанно і грубо очищати коренеплоди від земляного шару, щоб забезпечити більш якісні умови зимівлі. Пам’ятайте, що прямі сонячні промені і тепле повітря згубні для врожаю.

Корисні поради по зберіганню топінамбура

Забезпечити тривале зберігання бульб в домашній обстановці буде трохи складніше, ніж в умовах підвалу або льоху. Якщо залишити їх в холодильнику без попередньої підготовки, вони зіпсуються менш, ніж за місяць. Є кілька порад, як зберігати топінамбур правильно:

  • не можна обтрушувати землю занадто інтенсивно;
  • щоб зберегти шкірку неушкодженою, не допускається видалення землі за допомогою дрантя;
  • при зберіганні в природних умовах, залишаються стебла висотою до 15 см;
  • не варто залишати коренеплоди довше березня;
  • комфортний показник вологості повітря при зберіганні складає 85%;
  • подряпані і пошкоджені коріння вживаються в їжу першими.

Дотримуючись простих рекомендацій, можна насолоджуватися свіжим і корисним топінамбуром до весни. Земляна груша допомагає вітамінізувати організм протягом холодного періоду року. Його застосування в харчових цілях дуже різноманітно. Крім свіжих або сушених бульб, з нього виходять смачні сиропи, варення або консерви з маринадом.

Увага! Топінамбур містить речовину під назвою інулін, яке при тривалому вживанні знижує показник цукру в крові. Тому, він дуже корисний для людей з порушенням вироблення інсуліну.

Особливості зберігання: сушка і заморожування

Для жителів багатоквартирних будинків кількість способів зберігання обмежена. Найдоступніші варіанти – це висушування або заморожування бульб. Зберегти кращі властивості овоча можна і на балконі, але для цього знадобляться ємності з піском або землею. Замість ємностей допустимо використовувати мішки з торфом або тирсою.

Замороження має на увазі очищення і промивання коренів. Підготовлені бульби нарізаються на кубики або соломку і піддаються бланшіровке на молочно-сирної сироватці. Витримується температура не менше 95 ° С. За часом, остання процедура займає 10 хв. Утворені продукти після охолодження заморожують.

Багато господині заготовляють топінамбур методом сушіння. Для висушування годяться тільки міцні і неушкоджені бульби. У підготовчі роботи входить промивка проточною водою, очищення від шкірки і нарізка на невеликі шматочки. Сушка коренеплодів відбувається природним способом, в духовці або на спеціальному побутовому обладнанні. При зберіганні великої кількості овочів в одному місці, вкрай небажано укладати топінамбур разом з картоплею або буряком, добре сусідство буде тільки з морквою.

Порада. Щоб запобігти окисленню металу, для різання краще використовувати кістяний або керамічний ніж.

Цілющі бульби відомі небагатьом господаркам. Зберігати і використовувати ці дари природи потрібно з розумом. Тільки тоді можна отримати максимальну користь від цього коренеплоду, адже в ньому містяться такі корисні компоненти, як клітковина, органічні кислоти і пектин.

Заготовки з топінамбура: відео

Related Posts:

You May Have Missed