Скільки триває тайм у футболі

Скільки таймів у футболі?

Багатьох людей, далеких від спорту в цілому і від гри мільйонів зокрема, цікавить питання про те, скільки таймів у футболі. Стандартний футбольний матч складається з двох таймів по 45 хвилин. Саме в такому форматі проводяться всі офіційні турніри під егідою УЄФА і ФІФА. Іноді в певних першостях грають укорочені тайми по 30 або навіть по 25 хвилин. Як правило, такі коригування притаманні тільки дитячо-юнацьким або жіночим турнірів. Перерва між таймами в будь-якому випадку йде 15 хвилин.

Продовжуючи розмову про те, скільки триває тайм у футболі, не можна не сказати про існування додаткових таймів. В офіційних турнірах за кубковою системою в разі рівності команд призначаються два додаткові тайми по 15 хвилин кожен. У разі, якщо і вони не допомагають виявити переможця, арбітр призначає серію післяматчевих пенальті. Кожній команді дозволяється зробити по п`ять ударів. Якщо по пенальті виходить рівність, кожна з команд пробиває по ще одному удару. Додаткові пенальті пробиваються до тих пір, поки на забитий гол від однієї команди суперник не відповість промахом. Це те, що стосується офіційних турнірів. До слова, в деяких неофіційних першостях регламент не має на увазі додаткових таймів, тому після нічийного основного часу відразу пробиваються пенальті.

Відзначимо, що в недалекому майбутньому в офіційних турнірах УЄФА і ФІФА існувало правило “золотого” гола. Його суть полягала в тому, що в додатковий час матч припинявся відразу ж, як тільки одна з команд виходила вперед. Пізніше це правило було визнано несправедливим, так як у суперника віднімати шанс зрівняти рахунок. В результаті правило «золотого» гола скасували.

Скільки таймів у футбольному матчі?

Тайм – це половина основного часу в командній грі. Залежно від виду спорту різниться і тривалість: у футболі тайм дорівнює 45 хвилинам. Футбольний матч розділяється на два тайми, до кожного з яких може бути призначено додатковий час для компенсації витраченого в грі. Існує таке розмовне поняття, як «третій тайм». При нічийному результаті гри в форматі плей-офф призначається 2 додаткових овертайму, кожен з яких триває 15 хвилин.

Звідки пішов поділ на 2 тайми?

На самому початку розвитку футболу, близько 2000 років тому, гра не мала ні таймів, ні тимчасових обмежень в цілому: футбольний матч міг тривати кілька днів. В Італії XVI століття матч тривав 50 хвилин без перерви.

Робити перерву почали в Англії, в матчах між приватними школами, які ведуть свою історію аж з XVI століття. У ті часи кожна школа могла грати за своїми правилами (найчастіше правила могли походити на регбійні), тому в матчах між ними ввели перерву. Він був потрібен для того, щоб одна половина матчу гралася за правилами однієї команди, інша — за правилами другої. Команди при цьому змінювалися становищем на полі, щоб бути в рівних умовах. Для глядачів такий поділ на дві частини теж був зручним: в перерві можна було сходити в туалет, поїсти або просто розім’ятися після сидіння на одному місці. Звична нам структура футбольного матчу і перші офіційні правила з’явилися в Лондоні в 1863 році.

З появою телебачення час між таймами став мати дуже важливе значення: саме в цей проміжок телеглядачі можуть подивитися повтори кращих моментів, а телевізійні компанії — отримати прибуток від показу реклами.

You May Have Missed