Редиска сходить через

Ukraineer

Найперші врожаї овочів можна отримати при вирощуванні цибулі – батуна, зелені кропу і всіма улюбленого ранньоспілого редису.

Для прискореного проклювання насіння йому створюють тепле вологе середовище, додатково підсвічують, якщо сіянці очікуються в теплиці або на підвіконні. Деякі городники пророщують насіннєвий матеріал перед посадкою, витримуючи його у вологій тканині кілька днів, або замочують у стимуляторі росту.

На яку глибину садити редис, і коли він проросте

Глибина посіву редиски

Отримати швидкі сходи від сильно заглибленого насіння не вийде: поки вони розбухнуть, поки проберуться крізь товщу темної землі. Краще не заглиблювати їх надто далеко, а посадити на глибину не більше 1,5 см.

Ідеальним варіантом вважається глибина зачіпки редискових насіння 1 см, неважливо, в яких умовах буде вирощуватися культура: на балконі, підвіконні, в тепличних умовах або відкритих городніх грядках.

Робимо канавки (луночки) глибиною 1 см, зволожуємо, поміщаємо туди насіння на відстані 3-5 см один від дружки, присипаємо землею, ущільнюємо і знову поливаємо – обережно, не розмиваючи землю і не вимиваючи майбутній редис.

Від чого залежить всхожість редису

Тривалість сходження редискового насіння залежить від безлічі факторів:

  • Рівень вологості ґрунту: оптимальним вважається 75-80%, тому посіви необхідно часто поливати, щоб зернятка швидше розбухли і проклюнулися.
  • Температурний режим на вулиці, в теплиці або квартирі: чим тепліше, тим дружніше сходять овочі.
  • Наявність заморозків: чим холодніше, тим довше сходить редиска.
  • Величина насіння: великі сходять краще, ніж дрібні, і дають міцні сіянці.
  • Особливості сорту: одні сходять раніше, інші – пізніше.
  • Якість землі: в легких пухких ґрунтах паростки з’являються швидше, у важкому не удобреному середовищі вони можуть не з’явитися зовсім, не зумівши пробитися до поверхні.

Через скільки днів сходить редиска, залежить від якості насіннєвого матеріалу і його свіжості. Бажано висаджувати насіння, що зберігалося не довше року, і перебирати їх перед посадкою, відбраковуючи дрібні і сіроваті зерна: вони можуть бути заражені хворобами.

Насіння – пустушки прибираємо так: заливаємо куплений матеріал водою, через півгодини виливаємо сміття і порожнє насіння, хороше залишиться на дні посуду.

Коли приблизно сходить редиска в різних умовах

Залежно від кліматичних та інших умов, перерахованих вище, редис може зійти в наступні терміни.

При температурі 4-5 градусів тепла і нічних заморозках проростання відкладеться на два-три тижні.

Якщо заморозки доходять до мінус п’яти, морозостійкі рослини, хоч і проклюнуться, розвиватися не будуть, поки не прийде тепло. Урожай з такої редиски вийде пізнім, навіть якщо вона відноситься до ранньопелих сортів.

  • При оптимальній вологості і температурі 18-20 градусів тепла сіянці з насіння, посіяного без замочування, з’являються на четверту – п’яту добу. Попередньо замочене насіння або витримане в стимуляторах зростання проростають через 3 дні.
  • При 10 градусах проростання відбувається по закінченню 10-14 діб, особливо, якщо зернятка не замочувалися. На яку глибину саджати редис без замочування? На 1 см, не глибше.
  • Літні посадки редиски дають сходи на шосту – сьому добу, але, якщо насіння потримати кілька годин у воді пере посівом, вони проростуть через три – чотири дні.

Досвідчені городники підмітили, через скільки днів зазвичай сходить редис, посіяний навесні. При висадці без попередньої обробки, він може зійти на 7-14 добу.

При замочуванні насіннєвого матюкання в стимуляторах росту (звичайній теплій воді) насіння проросте наполовину швидше і дадуть ранній урожай соковитих плодів.

Тепер зрозуміло, через скільки днів сходить редиска залежно від сорту та умов вирощування. Головне, забезпечити майбутнім сходам оптимальне середовище для проростання: регулярно поливати, не допускаючи пересихання верхнього шару ґрунту, забезпечити, якщо потрібно, додатковим освітленням і теплом. Але краще обробити насіння, потримавши їх у воді (активаторі росту), і отримати дружні сходи і відмінний урожай редису в короткі терміни.

Коли сіяти та як вирощувати редиску, дайкон, редьку

Однією з найперших та найбільш привабливих весняних овочевих рослин, безсумнівно, є редиска, яка відкриває весняний сезон ранніх овочів. Редиска вважається скоростиглою рослиною з групи коренеплодів. Різноманітні за термінами дозрівання і способам вирощування сорти дозволяють мати свіжий редис протягом усього року.

Редиска – досить холодостійка культура. Вона витримує заморозки до -2 °С. Оптимальна температура для активного росту редиски +18 °С.

Грунт для посіву редиски, дайкону, редьки – вирощування

Редиска, дайкон, редька віддає перевагу пухким, вологим грунтам. Перед тим, як сіяти насіння редиски, дайкону і редьки потрібно підготувати ділянку: перекопати, внести перепрілий гній (10 л перепрілого гною на 1 м2), розбити грудки, розрівняти грунт. Важливо запам’ятати, що рослина не переносить свіжий гній. Найкраще грядку під посів ранньої редиски підготувати восени.

Перед висіванням насіння редиски, дайкону, редьки потрібно зробити борозни глибиною 1 см, на відстані 10 см одна від одної і добре їх полити. Щоб отримати багатий врожай редиски,дайкону, редьки дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

Кращі сорти для посіву редиски : 18 денка, Спека, Французький сніданок, Кармен, Октава, Червоний гігант

Як сіяти насіння редиски, дайкону, редьки – вирощування

Насіння редиски і редьки сіють на глибину до 1 см на відстані 5 см одне від одного, розкладаючи поштучно. Після того, як розклали насіння, грядку присипуємо землею і щільно притискаємо долонькою, щоб грунт більше був притиснутий до насіння ( насіння швидше проросте ). За хороших погодних умов сходи з’являються на 3-4 добу. Щоб редиска, посіяна в квітні, виросла великою і соковитою, накрийте посіви плівкою.

Коли сіяти насіння редиски, дайкону, редьки – вирощування

У парники сіяти насіння можна вже в кінці березня, а у відкритий грунт починають сіяти насіння редиски з кінця квітня до початку травня.

Щоб редиска була свіжою, її висівають у проміжку 10 -20 днів до червня. У червні світловий день збільшується і триває 14 годин, так як для нормального розвитку редиски достатньо 8- 10 годин світлового дня. Якщо посіяти насіння у червні, редиска піде в стрілку, не дасть коренеплодів або вони будуть дуже маленькими і жорсткими. У червні сіють дайкон, редьку…

Догляд за редискою, дайконом, редькою – вирощування

Догляд за редисом полягає в щоденному поливі при сухій погоді та в своєчасному прополюванні. Редиска любить вологу (вона без неї не росте), тільки не перестарайтеся в кінці дозрівання редиски, від надлишку вологи у грунті стиглі плоди можуть тріскати.

Редиска – світлолюбна рослина, але весною її можна садити в півтіні дерев, поки листя у них остаточно не розпустилися. Зрушувати грунт навколо редиски сапкою небажано – щоб не пошкодити корінь, який майже на поверхні.

Коли редиску, дайкон, редьку збирати

Перед збором врожаю грядку потрібно заздалегідь полити, щоб редиска набрала вологи і була соковита. Візуально визначаємо, який коренеплід є великий і стиглий, акуратно висмикуємо, миємо. Редис готовий до вживання.

Шкідники редиски

Шкідниками редиски є хрестоцвіті блішки. Екологічні методи боротьби з нею: тютюновий пил або свіжий дерев’яний попіл. Посипте ним сходи редиски.

You May Have Missed