Постільний клоп цикл життя

Клоп постільний

Цей клоп користується сумною популярністю. Він космополіт, що повсюдно розповсюдився услід за людиною. Мабуть, батьківщина його знаходилася в країнах, що оточують Середземне море, де задовго до нашої ери він був відомий стародавнім грекам і римлянам. У XI столітті його вже добре знали в Середній Европе, а в XVI столітті завойовники Нового Світла завезли його на американський континент. У Середній Азії як паразит людини постільний клоп почав з’являтися тільки в шестидесятих роках минулого сторіччя з приходом до Туркестану російських військ. За 20 років він окуповував всі міста і кишлаки Туркестану. Проте, окрім жител людини, постільний клоп зустрічається і в природі: у дуплах дерев, в печерах і так далі Відоме його знаходження в Бахарденськой підземній печері в Туркменії. Печера, розташована на північному схилі Копетдага, труднодоступна і рідко відвідується людиною. Клопи знайдені в тій її частині, яка абсолютно позбавлена світла; тут вони зустрічаються в посліді кажанів і навіть у воді підземного озера, куди, мабуть, падають з місць скупчення цих тварин на зведеннях печери. У Даурськой степу клоп мешкає в норах гризунів, а також в гніздах польових горобців, трясогузок і ластівок, влаштованих на спорудах людини. Наші знання цієї сторони життя постільного клопа поки дуже уривчаті, і слід чекати ще багатьох цікавих фактів його знаходження в природній обстановці.

Постільний клоп червонувато-бурого кольору, завдовжки 4,5-6,5 мм, в коротких і густих бурих волосках, з укороченими надкрильямі і характерною переднеспінкой, передні кути якої у вигляді широких лопатей охоплюють підставу голови з обох боків. Сильна уплощенность тіла і втрата крил – результат паразитизму. Ноги постільного клопа типові ходильні, пристосовані до швидкого пересування: за одну хвилину він може пробігти відстань в 1 м, тобто дистанцію, в 2000 разів більшу, ніж довжина тіла самої комахи. Органи нюху у нього розвинені дуже добре: клоп на великій відстані виявляє свого господаря по запаху. Характерний власний запах клопа, поширюваний секретом пахучих залоз, – різкий і неприємний. Постільний клоп веде нічний спосіб життя; вдень він ховається під шпалерами, під плінтусами, в щілинах полови і стель, в складках матрацев, в меблях і в інших затишних місцях. Тільки довго голодуючі клопи нападають на людину вдень або вночі при штучному освітленні, зазвичай же вони смокчуть кров людини вночі в темноті. Свербіння і біль, які виникають в місці уколу хоботком, викликаються введенням в шкіру слини, що володіє дратівливими властивостями. При масовому розмноженні постільного клопа часті уколи порушують нормальний сон людини. Крім того, можливо, клоп є переносником деяких інфекційних захворювань.

В опалюваних приміщеннях клопи розмножуються впродовж усього року. У при-роді ці комахи плодяться тільки в теплу пору року – влітку. Клопи відкладають яйця в тих місцях, де ховаються вдень.

У середньому кожна самка відкладає біля 12 яєць на день. Час розвитку яєць тісно пов’язаний з температурою повітря. Чим тепліше в приміщенні, тим швидше з яєць виходять личинки, а з личинок – розвивається доросла особина. Крім того, активність дорослих комах і їхній апетит також тісно пов’язані з температурою. У теплі вони набагато активніше смокчуть кров, а відтак – дають більше потомства. Залежно від умов яйця розвиваються чотири-сім днів або декілька місяців. При температурі нижче +10°С їхній розвиток припиняється, а якщо температура опускається нижче -4°С, вони гинуть. Розвиток личинок, відповідно, триває від 28 днів до 8 тижнів. Лля того, щоб личинка росла, вона повинна нассатися крові, без цього чергова линька затримується (іноді розвиток зупиняється навіть на 18 місяців). Голодні личинки клопа не ростуть, але, поївши, відразу ж значно збільшуються в розмірах. Новонароджені можуть обходитися без їжі близько двох місяців. Личинки линяють до досягнення розмірів дорослої особини.

Вже протягом багатьох століть клопи живуть поряд з людиною. Людина допомогла цьому шкідникові завоювати великий ареал, адже саме люди завезли клопів до Середньої Азії (сюди клопи потрапили під час приходу до Туркестану російських військ) і Америки. Крім того, розселенню клопів сприяв той факт, що вони харчуються кров’ю птахів та кажанів, які також переносять клопів на нові місця проживання.

Що потрібно знати про життєвий цикл постільних клопів

Часто вловлюючись в будинки непоміченими, вивчіть життєвий цикл постільних клопів, щоб ви могли ефективно протистояти і боротися з цим стійким паразитом.

Величезний шкідливий шкідник що пробивається в м’яких, теплих і крихітних просторах, звичайна доросла людина клоп (Cimex lectularius) майже мікроскопічний, розміром приблизно з насіння яблуні. Відрізняється коричнево-жовтим до іржаво-червоного кольору, плоскою овальною формою та дзьобоподібним ротом для проколювання та смоктання. Нещодавно вилупилися німфи-напівпрозорі світло-коричневі. Харчування кров’ю тварин і людей, постіль укус клопа не боляче і не несе хвороб. Але він може залишити після себе непривабливі червоні, сверблячі шрами.

Життєвий цикл постільної помилки

Етап яєць

яйце постільного клопа виглядає як зерно солі. Як тільки самка відкладає яйця, вони вилуплюються в німф менш ніж за тиждень, залежно від температури приміщення.

Стадія німфи/немовляти

Щоб німфа стала дорослою постільною клопом, вона повинна пройти п’ять кроків, скидаючи свій екзоскелет у кожній точці. Для переходу на наступний рівень потрібна їжа крові. За оптимальних умов і з постійним господарем під рукою постільний клоп може повністю розвинутися приблизно за місяць.

Етап для дорослих

Як тільки він досягає повної зрілості, дорослий клоп повинен регулярно харчуватися відтворювати. Коли вони не їдять вашу кров, вони ховати в щілинах, щілинах і швах оббивки .

Спарювання

Унікальні для сімейства Cimicid, клопи спаровуються за допомогою методу, який називається травматичним заплідненням. Не набуваючи надто яскравого зображення, самець в основному пробиває свій репродуктивний орган через черевну стінку самки в її статеві органи, що називається Органом Берлеза. Сперма потрапляє в порожнину, де відбувається запліднення яйцеклітини. Деякі самки спаровуються лише один раз, а інші отримують кілька ударів ножем. Якщо у самки закінчуються сперматозоїди для запліднення яйцеклітин, їй доводиться спаровуватися знову. Однак вона може легко спаровуватися зі своїм потомством.

Тривалість життя постільної помилки

Тривалість життя постільного клопа від початку до кінця становить від 99 до 300 днів. За все її життя, одна самка постільного клопа може відкласти сотні яєць в шви ваших матраців і пружин. Ось чому власникам будинків так важливо вчасно виявити проблему. І з огляду на впертість цього шкідника, вам настійно рекомендується залучити професійного винищувача перш ніж все вийде з -під контролю. Професійна порада: До дізнатися, чи є у вас постільні клопи , Ед Спайсер Стратегії шкідників каже: “Залежно від розміру зараження, можливо, вам доведеться дуже уважно подивитися, перш ніж знайти винуватця і зупинити поширення”.

Скільки живуть постільні клопи без господаря?

За словами Діні М. Міллер та Андреа Поланко з Департаменту ентомології штату Вірджинія -Тех, а нещодавнє лабораторне дослідження показали, що «в середньому голодні постільні к
лопи (на будь -якій стадії життя), утримувані при кімнатній температурі, гинуть протягом 70 днів. Швидше за все, ці клопи вмирають від зневоднення, а не вмирають з голоду. Оскільки постільні клопи не мають іншого джерела гідратації, крім їх кров’яної муки, зневоднення є найбільшою природною загрозою для їх виживання під час проживання у приміщенні ”. Без тебе або тварини в будинку , постільні клопи не можуть вижити.

You May Have Missed