Навіщо людині робота

Презентація “Яка роль роботів у житті людини”

Навіщо людині потрібні роботи і яку вигоду він може отримати від їх використання? – відповідь на це та інші запитання учні зможуть віднайти опрацювавши даний матеріал.

ЯКА РОЛЬ РОБОТІВ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ?

РОБОТ (від чеськ. robota) — автоматичний пристрій, що призначений для виконання виробничих та інших операцій, які зазвичай виконувались безпосередньо людиною.

Ідея штучних істот вперше згадується в старогрецькому міфі про Кадма, який, убивши дракона, розкидав його зуби по землі і заорав їх, із зубів виросли солдати, та в іншому старогрецькому міфі про Пігмаліона, який вдихнув життя в створену ним статую, Галатею.

Перше креслення людиноподібного робота було зроблене Леонардо да Вінчі близько 1495 року. Записи Леонардо, знайдені в 1950-х, містили детальні креслення механічного лицаря, здатного сидіти, розводити руки, рухати головою і відкривати забрало.

У 1969 році був створений перший робот, який здатний самостійно функціонувати та оцінювати власні дії — Робот Шекі.

Є андроїди та кіборги. Андроїди подібні до людини як зовні, так і за поведінкою. А кіборг – біологічний організм, що містить механічні та електронні компоненти, котрі замінюють його органи й частини тіла, або доповнюють їх.

Приклади андроїдів1. ASIMO (яп. アシモ ашімо) є гуманоїдним роботом створеним Honda Motor Company. 2. Ібн Сіна — медицинський андроїд, названий в честь давнього персидського філософа и лікаря Ібн Сіни. Один з найрозвиненіших сучасних (на 2010 рік) андроїдів.3. Repliee Q2 – андроїд, який виконує функцію інтерв’юера і здатний розпізнавати жести, міміку і інтонацію.

Промисловий робот. Промисло́вий ро́бот — багатоцільовий маніпуляційний робот, що складається з механічного маніпулятора і перепрограмованої системи керування, який застосовується для переміщення об’єктів в просторі трьох і більше координат та для виконання різноманітних виробничих процесів. Промислові роботи є важливими компонентами автоматизованих гнучких виробничих систем, які дозволяють збільшити продуктивність праці. Типове застосування роботів стосується таких операцій, як зварювання, фарбування, складання, вибірка та встановлення, пакування, контроль продукції та випробування, котрі виконуються з високою надійністю, швидкістю, і точністю.

Транспортний робот. Транспортний ро́бот, як правило, є транспортним засобом з автоматизованим управлінням або штучним інтелектом. Існують роботи, які сконструйовані спеціально для перевезення вантажів і адаптовані до їх підняття, перестановки тощо.

Навіщо людина працює? Робота як спосіб виживання, збагачення та самореалізації

Напевно, кожна людина хоча б один раз в житті замислювалася над тим, для чого їй потрібна робота. Ми народжуємося і виховуємося батьками, отримуючи з малих років установку – працювати необхідно. А для того щоб кар’єрні сходи злітали в небеса від карколомного успіху, потрібно вчитися. Тому в статті ми спробуємо відповісти на запитання: «Навіщо людина працює?»

Давні часи

З самого початку історії наші стародавні предки працювали. Праця складала невід’ємну частину їхнього життя. Тоді в основному він був спрямований на збір, полювання та інші способи добування їжі. І лише значно пізніше, з розвитком землеробства і одомашненням тварин, праця стала способом життя. Він міцно прив’язував людей до одного місця. Але навіщо людина працює? Як це відбивається на нащадках, суспільстві в цілому і що буде, якщо жити без роботи? Про це ми і поговоримо.

Виживання

Для повноти картини потрібно згадати і фактор чистого виживання. Справа в тому, що без зусиль або роботи вкрай складно вижити в будь-якому суспільстві, будь воно цивілізоване, де робочий процес винагороджується грошима, або первісне, в якому його результатом стає знайдена або спіймана їжа. І справа не тільки в особистій ситості. Якщо знову подивитися, наприклад, на далеких предків, то там людині для завоювання прихильності жінки потрібно було її чимось обдаровувати. А пізніше, з розвитком соціального ладу, і годувати своїх дітей. Але навіщо людина працює ще?

Творчість

Ще в епоху Ренесансу стало ясно – ніякий нормальний розвиток суспільства без культури і мистецтва неможливий. Звичайно, на перший погляд, зв’язок між ними не такий очевидний, але насправді вони мають величезне значення. До речі, перші музичні інструменти та фігурки тварин, знайдені при розкопках, мають вік приблизно 70-73 тисячі років. Так що людина, яка пише портери і
книги або складає вірші, виконує не менш важливу роботу, ніж землекопашець або робітник заводу. Тепер ми зрозуміли, навіщо людина працює. Він створює красу, виховуючи в інших почуття естетики.

Наука

Її не дарма називають двигуном прогресу. У всі часи народжувалися люди, які хотіли пізнавати таємниці природи і світобудови, а не ловити все життя рибу. Значення науки переоцінити складно, нехай і деякі її аспекти або відкриття не завжди зрозумілі і, на перший погляд, особливого значення не мають. Наприклад, конкретне і практичне застосування однієї зі сторін теорії відносності Ейнштейна знайшли лише через десятиліття. Вона допомогла зрозуміти, чому час на штучних супутниках землі постійно, нехай і небагато, але випереджає те, що існує на Землі. І справа не в банальній помилці годинника. Тож держава без будь-якої наукової програми розвиватися не може. Внесок у науку своєю працею роблять навіть звичайні лаборанти.

Улюблена робота. Чи таке буває?

Питання це популярне. Він часто не дає спокою людям. Адже світ влаштований так, що безпосереднім розвитком науки, суспільства і якимись іншими відкриттями, що мають велике значення, зайнята лише мала частина населення. А решта змушена працювати просто для того, щоб мати засоби до існування. На жаль, змінити це складно. І часто людям доводиться миритися з цим фактом або ж шукати нові види діяльності, до яких лежить душа. Бажання людини працювати підживлюється і таким важливим фактором, як хороша плата, одержуваний прибуток.

Як свідчить один вислів: «Зробіть так, щоб улюблене заняття приносило гроші, і тоді ви будете щасливі». Воно абсолютно вірне. Але простіше сказати, ніж зробити. Адже навіть творчим людям, у чиїй діяльності зацікавлені інші, наприклад, художникам і письменникам, часом складно домогтися визнання. Вірніше, іноді їм важко зробити так, щоб їхні праці продавалися і користувалися попитом. Тож улюблена робота – це мрія, якої досягти дуже складно. І чим старша людина, тим це проблематичніше. Тому набагато розумніше вибирати ще в молодості той вид діяльності, який буде оплачуватися і приносити радість.

Відмова від суспільства

Зараз набуває широкого поширення таке явище, як добровільна відмова від соціуму з усіма наслідками. Наприклад, дауншифтинг і подібні явища, коли людина залишає задушливий офіс, звільняється і починає займатися фрілансом. Або взагалі живе на відсотки від заробленого раніше капіталу. Думаючи над тим, навіщо людина працює, ми часто міркуємо про те, що в сучасному світі робота забирає занадто багато часу. Культ споживання та особистого збагачення насправді позбавляє нагороди багатьох факторів радості, простіше кажучи, робить його нещасним. І потрібно відмовитися від довгого робочого дня на догоду особистим інтересам і всебічного розвитку.

У школах також часто проводитися тематичний урок. Навіщо люди трудяться – пояснює учням педагог. Крім очевидної відповіді про заробляння грошей на існування, розбирається також важливий фактор – це соціалізація. Без спілкування та інших елементів взаємин, орід має властивість втрачати навички життя в суспільстві. Нехай і не фатально, але все ж.

Але часто можна побачити і таку картину: наприклад, людина, яка не особливо потребує грошей або з незалежним доходом, все одно ходить на якусь необтяжливу роботу. Бажання працювати у нього обумовлене не тільки звичкою. Справа в тому, що без постійного конкретного заняття, яке приносить плоди і демонструє наочний результат, люди швидко втрачають інтерес до життя. І навіть той факт, що вони всім забезпечені і про їжу думати немає необхідності, нічого не змінює.

Дискусія на тему «Навіщо людина трудиться?» може тривати нескінченно. Головне, ми визначили найважливіші фактори, що стимулюють відхід до активної діяльності: збагачення, виживання, самореалізація, розвиток і власне задоволення.

You May Have Missed