Коли Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023 року: історія, традиції та сильна молитва для захисту України

Після смерті Пресвята Богородиця вирушила до свого Сина на небо. Тому віряни цього дня вшановують не її смерть, а саме воз’єднання з Ісусом Христом.

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023 року

В Україні наразі Успіння Пресвятої Богородиці святкують 28 серпня. Це свято, яке завжди залишається у даті. 2023 року це буде понеділок.

ПЦУ та УГКЦ переходять на новий календар від 1 вересня 2023 року, тому вже від 2024 року Успіння Пресвятої Богородиці ми святкуватимемо 15 серпня.

Історія свята

Свято отримало свій початок після збирання в Єрусалимі всіх святих апостолів 431 року. Але саму назву, яка збереглася до наших днів, створили лише в VI столітті нашої ери. Не в кожному регіоні світу святкування відбувалося в одну й ту саму дату. Наприклад, в Ефіопії Успіння Пресвятої Богородиці все ще святкують 6 січня, а в серпні вшановують вознесіння тіла Діви Марії на небо.

Єдину дату святкування запровадив візантійський цісар Мафриків.

Саме слово “Успіння” означає “тиха смерть”. Згідно з біблійними переказами, янгол з’явився перед Дівою Марією та сповістив її про кончину за три дні до цієї події.

Успіння Пресвятої Богородиці: що можна й не можна робити

Перед святом Успіння Пресвятої Богородиці віряни тримають Успенський піст, який триває від 14 серня. Тому 28 серпня вже можна не відмовляти собі в розвагах або їжі. Звичайно, якщо це не середа або п’ятниця, коли ті, хто дотримуються посту, намагаються не їсти м’ясні продукти.

Один із давніх звичаїв українського народу полягає у випіканні хліба з зерна, яке було освячене в храмі. Після цього випічку обов’язково ставлять на стіл, щоб кожен гість або член родини міг взяти собі шматочок. В церквах освячують колоски, різні хлібні вироби.

Богородицю просять захистити від темних сил та поганого впливу людей, не забувають і про міцне здоров’я для всієї сім’ї.

Що не можна робити на Успіння Пресвятої Богородиці:

  • фізично працювати;
  • грати весілля;
  • ходити босоніж;
  • носити старе або брудне взуття;
  • ображатися сваритися.

Молитва на Успіння Пресвятої Богородиці

О, Діво Маріє, Мати наша, Отець Небесний зробив Тебе Храмом та інструментом Святого Духа, щоб, прийнявши від Тебе плоть, Предвічне Слово увійшло в світ і оселилося з нами.

Ти, о Мати, завжди була для нас тією провідною зіркою, яка веде до дому Отця. Як колись в Кані Галилейській Ти говорила до наших праотців, так і нині Ти звертаєшся до нас зі словами: “Зробіть все, що Він вам скаже”.

Божий Притулок грішників, будь Господньою поміччю нам, недосконалим і немічним, Своїм Небесним Покровом бережи нас від зла, яке нам постійно загрожує. Скорботним втіха, як Мати, поможи нам, коли в нас вичерпується надія і сили для доброго християнського життя. Разом з нами випроси у Сина Свого хворим зцілення та благодать здоров’я душі і тіла для всіх слабких і страждаючих.

Господньою ласкою і премудрістю дітей навчи любові до Бога і людей, до Святої Церкви і до нашої дорогої Батьківщини. Випроси їм у Христа Спасителя любов батьків і вихователів. Зміцни наші родини, щоб вони були сильні Богом.

Просимо, щоб молоді Господь дав належні сили і благословення бути вірною Богу, а також мудрість в пізнанні краси і гідності людської особистості, значення сімейного життя, велич материнства і відповідальність батьківства.

Нехай за Твоїи святим заступництвом Отець Небесний пробудить й, передусім, серед нашої молоді численні покликання до священичого і душпастирського, чернечого та місіонерського, а також євангелізаційного і катехитичного, соціально-благодійного й іншого служіння та поблагословить її усіма необхідними для цього благодатями і дарами Святого Духа.

А духівництву різних традицій та обрядів хай Він дарує мужність проголошувати Євангеліє Царства Божого і радість вірного служіння Твоєму Синові в Святій Його Церкві Христовій, котру нехай обдарує відновленням її єдності і цілісності, що була за першоапостольських часів.

У Вітчизні нашій просимо Тебе, аби Господь подав жити всім нам у ній в дусі єднання, правдивого миру й братньої любові і взаємодопомоги, дарував серце щире й відкрите назустріч потребам наших сусідів і співгромадян.

Сьогодні ми ввіряємо себе Твому Небесному заступництву, тому що спокон віку ніхто не чув, щоб хтось із прибігаючих до Тебе, прохаючих у Те
бе Божої допомоги, був Тобою, а відтак – Господом, покинутий.

Віддаємо під Твій Божий Покров, о Маріє, нашу єпархію і всі громади на її території, щоб вони користувались належною свободою віросповідання. Нехай храми наповнюються правдивим служінням і прославленням Бога, а віруючі – з натхненням і радістю приступають до Слова Божого і Святих Таїнств.

Молитвами нашими до Господа в скорботах не погорди, о, Володарко наша, Заступнице наша, Пресвята Богородице. Амінь.

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023: дата свята і 5 головних заборон

Успіння Пресвятої Богородиці відзначається щорічно наприкінці серпня та має багато заборон.

Щорічно наприкінці літа християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці – свято, присвячене кінцю земного життя Діви Марії та переходу в Царство Небесне. Це свято відноситься до Богородичних свят, тобто таких, які присвячені Богородиці. А для підготовки до нього віруючі дотримуються досить суворого Успенського посту.

Успіння Пресвятої Богородиці: історія і суть свята

“Успіння” означає тиху і мирну смерть – саме така кончина була у Діви Марії. За біблійними текстами відомо, що Богородиця значно пережила Ісуса. Ангел явився їй за три дні до смерті і попередив про успіння. Богородиця попрощалася з усіма близькими та з мандрівниками, які прийшли провести її в останній шлях. Потім, як і було передбачено, вона відійшла мирною смертю.

Не всі віруючі розуміють, чому ця дата вважається святом, якщо присвячена смерті Богородиці. Справа в тому, що християни відзначають перехід Марії у вічне потойбічне життя та її возз’єднання з Богом і своїм сином в одній особі.

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023 року: дата свята

Коли Успіння Пресвятої Богородиці – залежить від того, якого церковного календаря дотримуватися.

За старим юліанським календарем віруючі відзначають Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня , а Успенський пост – з 14 по 27 серпня. Цього року свято припаде на понеділок.

За сучасним (новоюліанським) календарем Успіння Пресвятої Богородиці відзначають 15 серпня , а Успенський піст – з 1 по 14 серпня. За новим календарем свято випадає на вівторок.

Нагадаємо, що ПЦУ офіційно переходить на новоюліанський календар із 1 вересня 2023 року.

Успіння Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити

Як і будь-яке церковне свято, на Успіння можна відвідати церковну службу, поставити свічку і помолитися за здоров’я всіх близьких. Матері можуть помолитися за благополуччя дітей. До кінця серпня закінчується збір врожаю, тому в церкві можна освятити борошно, хліб, мед, фрукти, горіхи.

Вдома на Успіння накривають святковий стіл з сезонними фруктами та овочами, свининою, картоплею, медовухою.

Що не можна робити в Успінні Пресвятої Богородиці:

  • грати весілля;
  • носити старе та брудне взуття;
  • важко працювати;
  • сваритися та ображатися;
  • ходити босоніж по траві.

Однак легка праця цього дня не забороняється. Господині цього дня можуть випікати хліб та готувати консервацію на зиму.

На це свято можна прочитати молитву Богородиці. Такі молитви мають особливу силу, і Божа Мати обов’язково їх почує.

Вас також можуть зацікавити новини:

Успіння Пресвятої Богородиці: коли відзначається, традиції, прикмети, що не можна робити в це свято

Свято Успіння Богородиці збігається із закінченням Успенського посту.

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці називають Перша Пречиста. У цей день закінчується Успенський піст.

УНІАН розповість Вам про історію, традиції, прикмети та заборони в це свято.

Успіння Пресвятої Богородиці: коли святкують, дата

Успіння Пресвятої Богородиці – неперехідне свято, тобто щороку відзначається в одну і ту ж дату – 28 серпня, у 2019 році це середа.

Це свято присвячене закінченню земного життя (успінню) Діви Марії, матері Ісуса Христа.

Традиції свята Успіння

За традицією, в цей день віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам’ять про Пресвяту Богородицю, й моляться біля ікони.

До дня Успіння Богородиці наші предки влаштовували свято зібраного врожаю. У цей день відбувалися проводи літа — зустріч осені — перші “осенини”. Оскільки Успіння вважалося останнім літнім днем, то свято закінчувалося тим, що в цей вечір в хатах вперше “здувати вогонь” — запалювали лучину, лампу або свічку й сідали вечеряти при світлі.

Господині цей день присвячують консервації овочів і фруктів – квасять капусту, огірки, помід
ори та інші овочі, а також варять компоти й варення. Крім того, на Успіння Пресвятої Богородиці збирають урожай.

Також це свято – гарний час для сватання.

Свято Успіння Богородиці збігається із закінченням Успенського посту, тобто в цей день можна починати харчуватися різноманітною їжею.

Що не можна робити на Успіння:

– братися за роботу, пов’язану з нарізкою – категорично не дозволяється користуватися ножем та іншими колючими й ріжучими предметами. Хліб, наприклад, потрібно ламати;

– ходити босоніж, бо роса символізує сльози через смерть Богородиці. При цьому взуття потрібно підбирати максимально зручне, оскільки мозолі можуть накликати невдачі на ваш життєвий шлях;

– молодим незаміжнім дівчатам не можна стригти волосся, щоб не зіпсувати долю;

– варити їжу, це нібито тягне за собою серйозні проблеми зі здоров’ям;

– розводити вогонь – так можна привернути біду;

– влаштовувати гучні гуляння.

Про що моляться перед іконою Пресвятої Богородиці

Перед іконою Пресвятої Богородиці моляться про допомогу у прийнятті правильного рішення, про захист від хвороб і пристріту, від страху перед фізичною смертю, про зміцнення віри.

Прикмети на Успіння

Хороша погода у цей день – до прохолодного бабиного літа

На Успіння Пресвятої Богородиці на небі побачити веселку – до теплої осені

Багато павутиння – зима буде малосніжною і морозною

Якщо до Успіння дівчина не придивилась нареченого – ще рік дівувати

You May Have Missed