Коли точно не можна завагітніти

Чому я не можу завагітніти: причини та рішення проблеми

Настанню вагітності при регулярних статевих контактах без контрацептивів може заважати психологічний чи фізіологічний стан жінки. Якщо протягом 3-4 місяців вам не вдається завагітніти, не треба впадати у відчай. За даними гінекологів, звертатися до лікаря з проблемою відсутності вагітності треба, якщо вона не настає протягом року регулярних статевих контактів без будь-яких методів контрацепції.

Якщо ваші спроби невдалі, тест на вагітність так і не показує омріяні дві смужки, а ви постійно думаєте – чому я не можу завагітніти, звертайтеся до лікаря. Правильне обстеження під керівництвом гінеколога-репродуктолога дозволяє швидко виявити причину відсутності вагітності та розпочати необхідну терапію, яка дозволить стати батьками.

Чому жінка не може завагітніти

Вагітність настає під час овуляції, коли яйцеклітина виходить з яєчника. Якщо клітина вже запліднена, вона опускається в труби та потім закріплюється в порожнині матки.

Одна з поширених причин, чому жінка не може завагітніти – відсутність овуляції. Її перевіряють використовуючи спеціальні тести, які реагують на стрибок лютеїнізуючого гормону в сечі. Якщо протягом кількох місяців овуляція відсутня, то в організмі є патології, які потребують правильної терапії.

У 30% випадків причина відсутності овуляції криється у порушеннях гормонального фону.

Якщо безпліддя викликано проблемами з гормонами, то його лікують медикаментозно. Правильне та своєчасне лікування надає оптимістичний прогноз для жінки.

Чому я не можу завагітніти: які хвороби можуть заважати

Якщо овуляція є, а завагітніти не виходить, причина може полягати у супутніх захворюваннях. А саме:

  • Цукровий діабет.
  • Захворювання щитоподібної залози.
  • Ожиріння чи зайва вага.
  • Інфекційні захворювання статевих органів.
  • Запальні процеси статевих органів.
  • Будь-які патології матки та непрохідність маткових труб.
  • Полікістоз яєчників.

Полікістоз – одна з поширених причин, чому не вдається завагітніти. Вона усувається за допомогою гормональної терапії. Після лікування проблем з природною вагітністю зазвичай немає.

Також, якщо ви шукаєте причини, чому не можу завагітніти, варто звернути увагу на стан здоров’я партнера. Інколи пара не може зачати дитину через порушення рухової активності сперматозоїдів чоловіка.

Майже у 30% випадків причина того, що у пари не виходить зачати дитину криється у проблемах зі здоров’ям чоловіка. У нашому репродукційному центрі «Паренс-Україна» пара може пройти повне медичне обстеження, знайти та виправити причину, щоб стати батьками.

Психологічні причини, через які не виходить завагітніти

Причиною ненастання вагітності може стати психологічний стан жінки. Іноді на прийом до лікаря приходять дівчата, яким у юності поставили діагноз безпліддя. Це також може вплинути на можливість завагітніти у майбутньому, бо така інформація може перетворитися на довготривалий стрес. А стрес, як відомо, призводить до гормонального збою, і внаслідок цього жінці не вдається завагітніти. У такому разі варто звернутись не лише до репродуктолога, але й до ендокринолога, який допоможе нормалізувати гормональний фон.

Якщо ви здорові та продовжуєте шукати відповідь на питання чому я не можу завагітніти, проаналізуйте спосіб життя. Можливо ви багато працюєте, сильно втомлюєтесь чи живете в постійному емоційному напруженню.

Чому я не можу завагітніти вдруге

Коли жінка завагітніла та народила першу дитину, вона зазвичай впевнена, що з другою вагітністю теж проблем не буде. Пара намагається завести дитину, але проходить 6 місяців, а тест все ще показує 1 смужку.

Є багато причин, через які жінка не може завагітніти другою дитиною. А саме:

  • Проблеми зі здоров’ям одного з партнерів.
  • Маленький проміжок часу між першими пологами та наступними спробами.
  • Постійне емоційне напруження та стрес.
  • Середній та похилий вік матері.
  • Нерегулярні статеві контакти.

До речі, нерегулярний секс може бути причиною того, що зачати дитину не вдається кілька місяців. Для появи дитини статеві акти повинні бути регулярними та обов’язково в фертильний період, тобто в середині циклу.

Також, якщо пара вирішила завести другу дитину майже одразу після першої, то організм жінки може бути не готовим до наступної вагітності. Потрібно почекати повного відновлення менструального циклу та вже потім починати планувати наступну вагітність.

Якщо жінка планує другу дитину з іншим чоловіком, велика імовірність того, що вагітність не настає через його проблеми зі здоров’ям.

Найчастіша причина, через яку жінка не може завагітніти другою дитиною – проблеми з репродуктивною системою:

  • Інфекції та запалення родових шляхів.
  • Спайки яєчників.
  • Новоутворення на яєчниках чи матці (наприклад, кіста).
  • Гормональний збій.
  • Маючи такі проблеми завагітніти не вдається, при цьому жінка може відчувати себе добре.
  • Але є всі шанси вилікуватися та стати мамою вдруге.

Не можу завагітніти: що робити

Перш за все вам треба залишатися спокійними та впевненими в тому, що все можливо. Не треба використовувати якісь народні методи. У питанні з вагітністю може допомогти лише гінеколог, тому одразу записуйтеся на консультацію фахівця, щоб виявити причину відсутності вагітності. Задля визначення цього лікар назначить обстеження організму, що може включати:

  • УЗД органів репродуктивної системи з визначенням товщі ендометрію.
  • Перевірку прохідності маткових труб.
  • Дослідження крові на гормони.
  • Перевірку мікрофлори піхви.
  • Аналіз на збудників венеричних хвороб.

Залежно від показників діагностики лікар точно скаже, у чому полягає причина того, що ви не можете завагітніти та призначить необхідну терапію.

Якщо винятком спеціаліста є той факт, що ви повністю здорові, то пройти повне обстеження має чоловік. У такому випадку важливу роль грає спермограма. Також можуть бути призначені:

  • Аналіз крові на гормони.
  • Рентген сім`явиносних проток.
  • Обстеження на інфекції.
  • УЗД передміхурової залози та яєчок.

Своєчасне звернення до компетентного лікаря дозволить вам забути про невдалі спроби зачати маля.

Тепер ви знаєте, що робити, коли не настає вагітність. Якщо упродовж 12 місяців при регулярних статевих актах у середині циклу вагітність не настає, ви можете звернутись в наш медичний центр репродукції «Паренс-Україна». Наші лікарі проведуть професійне обстеження та підберуть лікування, щоб ви як найшвидше змогли пізнати радість батьківства!

Над цим задумувалась кожна жінка: чи можна завагітніти відразу після місячних

Перш ніж спробувати відповісти питання про вагітність та місячні, варто знати, що все залежить від тривалості менструального циклу. Саме так можна розрахувати, коли після менструації припадають фертильні дні.

Фертильність – це безпосередня здатність жінки до зачаття і виношування потомства.

Запліднення і тривалість циклу

Фахівці підкреслюють, що існує дві фази менструального циклу. Однією з них є фолікулярна фаза, яка настає перед овуляцією, і лютеїнова фаза, яка настає після овуляції. Типова тривалість менструального циклу становить 28 днів. У цьому випадку овуляція зазвичай відбувається приблизно на 14-й день після першого дня менструації.

Як дізнатися точно, коли можна завагітніти / Фото unsplash

Експерти відзначають, що тривалість циклу не в кожної жінки однакова. Мало того, може статися, що тривалість жіночого циклу змінюється від місяця до місяця. Нерегулярні менструації дуже ускладнюють прогнозування овуляції та запліднення.

Тривалість життя яйцеклітини та сперматозоїдів

Яйцеклітина, яка виділяється під час овуляції, живе в організмі жінки лише 24 години, якщо вона не запліднена. Сперматозоїди можуть виживати в матці та маткових трубах від трьох до п’яти днів. Статевий акт до або за кілька днів до овуляції може призвести до вагітності.

Чи можна завагітніти відразу після місячних?

Для більшості жінок завагітніти відразу після менструації малоймовірно, але не неможливо. Фахівці підкреслюють, що на третій день менструального циклу починає підвищуватися рівень репродуктивних гормонів, тобто прогестерону та естрогену. Слизова оболонка матки знову починає відновлюватися.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

You May Have Missed