Коли краще їсти кефір

Коли і скільки краще пити кефір дорослій людині?

З самого раннього дитинства нас привчають до того, щоб пити кефір. Кефір на полуденок дають в дитячому саду, в лікарні або санаторії. Все навколо запевняють нас в тому, що це дуже корисно. Чи так це насправді?

У чому користь кефіру і в який час дня його краще пити? Відповіді на всі ці питання шукайте в нашому матеріалі.

Корисні властивості і протипоказання

Кажуть, що пити такий кисломолочний продукт, як кефір набагато корисніше, ніж просто молоко. І дійсно, вчені багатьох країн вже не раз доводили, що пити кефір – це корисно. Даний продукт включають в свій раціон абсолютно все, навіть ті, хто стежить за стрункістю своєї фігури.

Кефір по праву можна вважати легким і дієтичним продуктом. На його основі можна робити різноманітні напої і легкі холодні супи, які принесуть організму величезну користь. В середньому калорійність даного продукту складає всього сорок кілокалорій на сто грамів.

  • В першу чергу користь даного продукту полягає в тому, що він сприятливо діє на роботу кишечника. Оскільки кефір містить в собі корисні молочні грибки, лактобактерії та інші вітаміни і речовини. Регулярне вживання даного кисломолочного продукту дозволяє боротися з запорами, нормалізує роботу кишечника і покращує його мікрофлору. Також напій здатний очистити організм від токсинів і шлаків, що вельми актуально під час переїдання або харчового отруєння.
  • Як і будь-який молочний продукт, кефір містить в собі велику кількість кальцію, який вкрай необхідний для здоров’я кісток, волосся і зубів. В даному кисломолочний продукт міститься легкозасвоюваний кальцій, який робить позитивний вплив на організм, що росте і не тільки. Крім того, регулярне вживання кефіру допомагає краще засвоювати організму жири, білки і мінеральні речовини.
  • Даний продукт рекомендується вживати при різних захворюваннях печінки, підшлункової залози, при гіпертонії і набряках. Цей кисломолочний напій регулює рівень глюкози в крові, сприяє підвищенню та зміцненню імунітету. Його рекомендують вживати при ожирінні, так як кефір покращує обмін речовин, допомагає справлятися з жировими відкладеннями і відмінно втамовує голод.
  • Вживання даного продукту позитивно впливає на роботу нервової системи. Якщо його вживати у вечірній час, то він здатний нормалізувати сон, надати заспокійливу дію і подолати втому. Крім того, завдяки деяким вітамінам, які містяться в кефірі, цей кисломолочний продукт позитивно впливає на здоров’я очей і красу шкіри. Його часто рекомендують включати в свій раціон тим, хто пережив тривалий період хвороби, так як продукт допомагає відновити сили і зміцнити здоров’я.
  • Крім того, даний продукт часто використовують і як косметичний засіб. Він нерідко стає головним компонентом всіляких масок для обличчя та волосся.

Незважаючи на численні позитивні якості даного продукту, у кефіру все ж є деякі протипоказання.

  • Людям, що страждають від таких захворювань, як виразка, гастрит, панкреатит або підвищена кислотність, не варто вживати даний кисломолочний продукт.
  • Не варто вживати даний продукт в тому випадку, якщо є така проблема з кишечником, як діарея. У разі вживання кефіру, який надає послаблюючий ефект, ситуація може погіршитися.
  • Крім того, не рекомендується вживати кефір тим, хто планує сідати за кермо. Справа в тому, що даний напій містить в собі невеликий відсоток алкоголю, і в разі перевірки на дорогах буде дуже складно довести той факт, що ви пили молочний напій, а не алкогольний.
  • Не рекомендується вживати кефір напередодні таких важливих подій, як переговори або іспит. Справа в тому, що в більшості випадків кисломолочний продукт діє на організм розслаблюючу, чому людині складно зосередитися і сконцентруватися.
  • Дітям до семи місяців не рекомендується давати такий кисломолочний продукт. У будь-якому випадку, перш ніж вводити цей напій в раціон свого малюка, обов’язково проконсультуйтеся з педіатром, щоб уникнути плачевних наслідків.

Добова норма

Дізнавшись про величезну користь цього кисломолочного продукту, багато людей починають вживати його щодня у великих кількостях, думаючи про те, що чим більше, тим краще. Але насправді це не так і є певні рекомендації і добові норми, які варто дотримувати як дорослим, так і дітям.

Для дорослої людини

Денна норма вживання цього кисломолочного продукту для дорослої людини в середньому становить двісті-триста міліграмів. Іноді ліка
рі дозволяють пити до півлітра в день. Пам’ятайте, що від надмірного вживання даного продукту теж можуть виникнути деякі проблеми зі здоров’ям. Тому краще пити свіжий кефір щодня не більше однієї склянки. В цьому випадку організм буде отримувати лише користь і не буде ніякої шкоди.

Якщо немає ніяких протипоказань, вагітні жінки теж можуть включити в свій раціон кефір. Добова норма в даному випадку становить не більше ста п’ятдесяти міліграмів. Якщо перевищити рекомендовану дозу, є велика ймовірність того, що організм буде зневоднюється за рахунок частого сечовипускання. Годуючим мамам також рекомендується вживати кефір, оскільки цей кисломолочний продукт позитивно впливає на лактацію.

В даному випадку можна вживати сто п’ятдесят-двісті міліграмів продукту щодня.

Дорослій людині, яка страждає від ожиріння і зайвих кілограмів, можна вживати до літра кефіру в день. Попередньо слід обов’язково проконсультуватися з дієтологом, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

Літнім людям також не протипоказаний кефір. Напій принесе велику користь організму, звичайно, якщо немає вищеперелічених протипоказань. Літнім людям рекомендується щодня вживати кисломолочний продукт в кількості не більше двохсот міліграмів.

У разі якщо є серйозні захворювання серця або судин, найкраще попередньо проконсультуватися з лікарем.

Для дитини

Як вже було сказано вище, дітям до семи місяців вживати такий продукт не рекомендується. У будь-якому випадку кефір варто вводити в раціон малюка поступово і дуже обережно.

  • З семи-восьми місяців дитині можна давати кефір не частіше, ніж два рази на тиждень. Первісна доза не повинна перевищувати тридцяти міліграмів. Потім поступово, спостерігаючи за реакцією організму, можна збільшувати дозу.
  • До першого року життя можна збільшити дозу вживання кефіру до ста міліграмів. Але навіть після року небажано давати кефір малюкові щодня, двох-трьох разів на тиждень буде достатньо. Важливо пам’ятати про те, що якщо ви вперше даєте дитині кефір, то краще це поєднати з вечірнім прийомом їжі. Не пізніше шести вечора.
  • Малюкам від двох років цілком можна вживати сто-сто п’ятдесят міліграмів кефіру в день. При цьому важливо пам’ятати, що краще віддавати перевагу дитячому кефіру з низьким відсотком жирності.
  • Дітям від п’яти років можна давати щодня по сто п’ятдесят-двісті міліграмів кефіру, в тому випадку, якщо організм малюка добре реагує на даний кисломолочний продукт.

Коли краще вживати?

Хтось любить вживати даний продукт з ранку, а хтось віддає перевагу випити склянку кефіру на ніч. Вживати кисломолочний продукт вранці або вдень не рекомендується лише тільки тому, що від нього можна трохи «сп’яніти». Це може згубно позначитися на загальному стані організму, на концентрації уваги під час роботи, навчання або водіння машини. Тому для більшості людей ідеальний час для вживання кефіру – це вечір. Якщо випити склянку кисломолочного продукту за кілька годин до сну, то він допоможе нормалізувати сон, зніме стрес і втому.

Якщо у вас вихідний день, ви не їздите на роботу за кермом, даний продукт можна цілком вживати і вранці. Головне, встигнути це зробити до їжі. Наприклад, якщо ви прокидаєтеся годині о шостій ранку, то, через п’ятнадцять хвилин після пробудження, можна випити склянку такого корисного напою. Це поліпшить загальний стан організму, підвищить апетит і дозволить краще засвоїтися їжі.

Після вживання кефіру снідати можна через годину. У разі якщо вживання продукту надає на вас проносну дію, не рекомендується випивати його з ранку.

У який би час доби ви не вживали цей продукт, пам’ятайте про те, що не можна це робити відразу до або після їди. Вживати кефір рекомендується між прийомами їжі. Наприклад, за годину до їди або через годину після трапези. Таким чином, кисломолочний продукт зможе справити позитивний вплив на організм в повній мірі.

Більшість лікарів все ж рекомендує вживати кисломолочний продукт на ніч. Мабуть, це ідеальний час для того, щоб випити склянку кефіру. Справа в тому, що в нічний час ми не навантажуємо шлунок їжею, організм повністю розслабляється і відпочиває. Тому кефір може найкращим чином допомогти переварити вечерю, налагодити роботу кишечника і нормалізувати роботу інших органів. Як правило, у людей, які вживають продукт саме у вечірній час, не буває проблем з кишечником.

Поради

Тепер ви знаєте все про корисні властивості кефіру і про те, коли і як його найкраще вживати. Наостанок
пропонуємо ще кілька корисних порад, які допоможуть правильно вибрати продукт і не тільки.

  • Намагайтеся щодня вживати лише свіжий кефір. Продукт трьох – чотириденної давності не буде вже таким корисним. Більш того, вживання такого кефіру може привести до запору.
  • Оптимальна жирність для цього кисломолочного продукту – 2.5%.
  • Вибирайте продукт, термін зберігання якого не повинен перевищувати семи днів.
  • Для більшої користі намагайтеся вживати кефір в чистому вигляді. Тобто, не додаючи в нього цукор, ягоди та інші підсолоджувачі. Також не рекомендується купувати продукт з різними ароматичними добавками.
  • Після того як ви розкриєте пляшку зі свіжим кефіром, намагайтеся спожити продукт протягом двох днів.
  • Намагайтеся купувати кисломолочний продукт в непрозорій упаковці, так він довше збереже свою свіжість і користь.
  • Якщо ви хочете урізноманітнити свій щоденний раціон і додати в кефір ще більшої користі, пам’ятайте, що він відмінно поєднується з клітковиною і висівками. Продукт добре поєднується ще й зі спеціями, наприклад, корицею, імбиром і куркумою. Дуже часто таке поєднання використовують ті, хто бажає позбавитися від зайвих кілограмів.
  • Також кисломолочний продукт добре поєднується з різною зеленню, стеблових селерою і огірками. Крім того, можна додавати свіжі ягоди або мед. А ось від горіхів і бобових краще відмовитися.

Схожі статті:

В який час доби кефір найкорисніший

Від стресу та поганого настрою можна позбутися за допомогою кефіру. Цей напій ідеально випивати зранку кожного дня.

Кефір корисно пити як вранці, так і ввечері, але є нюанси. Розповідаємо, як вживати цей напій, щоби не нашкодити здоров’ю, пише pixelinform.

Коли найкраще пити кефір

Всупереч поширеній думці, вживання кефіру на ніч не завжди дає позитивний ефект. Оскільки в кефірі багато білка, організм може не відновитись за ніч.

Також не рекомендується пити цей напій на ніч, якщо вдень були підвищені фізичні навантаження – зранку можлива ломота у тілі.

Вранці кефір буде корисним, якщо напередодні увечері ви провели час на вечірці. Напій допоможе позбавитися головного болю.

Зменшити здуття живота можна за допомогою чаю. Ферментовані напої, наприклад, кефір чи чайний гриб – справжній скарб для кишківника.

Вони містять корисні пробіотики, тому сприяють урізноманітненню мікробіому кишківника та поліпшують травлення. Пробіотики відомі своєю здатністю зменшувати запалення та сприяти зниженню здуття живота.

Зараз ви читаєте новину «В який час доби кефір найкорисніший». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант

Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв Gazeta.ua для друкованих видань дозволяється лише з письмової згоди редакції сайту. Для iнтернет-видань обов’язковим є гiперпосилання на Gazeta.ua, відкрите для пошукових систем. Посилання та гіперпосилання повинні міститися виключно в першому чи в другому абзаці тексту.

Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить посилання на агентства “Iнтерфакс-Україна”, PHL та Reuters у будь-якiй формi суворо забороняється. Матеріали з позначкою Спецпроєкт, PROMO, Позиція, Подія, Партнерство друкуються на правах реклами. Редакція Gazeta.ua може не розділяти позицію авторів розділу “Погляди” та не несе відповідальність за матеріали авторів та читачів розділу “Блоги”.

You May Have Missed