Де розташовані підкіркові центри зору

Проміжний мозок

Проміжний мозок знаходиться під мозолистим тілом. Він складається з таких частин, як згір’я, підзгір’я, а порожниною є III шлуночок.

Таламус (згір’я) — це парне скупчення сірої речовини, яке поділяється на власне згір’я (таламус), зазгір’я (метаталамус) та надзгір’я (епіталамус). У власне таламусі розрізняють передні, латеральні та медіальні групи ядер. В латеральних ядрах відбувається перемикання усіх чутливих шляхів, які прямують до кори головного мозку. Крім того, передній відділ таламуса має назву переднього горбика, а задній — подушки, де зна­ходяться підкіркові центри зору. Медіальні поверхні власне згір’я утворюють ла­теральні стінки III шлуночка.

До метаталамуса на­лежать медіальне та лате­ральне колінчасті тіла, які, відповідно, є підкірковими центрами слуху та зору. Ме­діальне колінчасте тіло за допомогою нижніх ручок, а латеральне — за допомогою верхніх ручок з’єднані з нижніми та верхніми горби­ками покриву середнього мозку.

Надзгірна ділянка (епіталамус) складається з епіфіза (шишкоподібне тіло), який розташований між верхніми горбиками покриву середнього мозку. Від епіфіза йдуть повідці, які утримують його в даному положенні. Повідці, прямуючи до таламуса, розши­рюються і утворюють трикутники повідців.

Підзгірна ділянка (гіпоталамус) знаходиться вентральніше від власне згір’я і складається із власне підталамічної ділянки та цілого ряду утворів, що розташовані на основі мозку. Сюди належать: кінцева пластинка, зоровий перехрест, сірий горб, лійка, на якій знаходиться гіпофіз, та соскоподібні тіла. В підталамічній ділянці є ядра з нервовими клітинами, що мають здатність виділяти секрет (нейросекрет). Останній по аксонах нервових клітин надходить у задню частку гіпофіза, а потім у кров . Передня частка гіпофіза за допомогою особливої системи кровоносних судин пов’язана із ядрами заднього відділу підзгірної ділянки.

Третій шлуночок являє собою вузьку щілину, бічні стінки якої утворені медіальними поверхнями власне згір’я. Передня стінка III шлуночка утворена стовпами склепіння і передньою спайкою, задня — епіталамічною ділянкою, нижня — утворами підталамічної ділянки і верхня — судинним сплетенням, яке продукує спинномозкову рідину. III шлуночок сполучається з бічними шлуночками за допомогою міжшлуночкового отвору і з IV шлуночком — за допомогою водопроводу мозку.

Головний мозок

Який відділ головного мозку містить чотиригорбикове тіло й ніжки мозку , де містяться первинні центри зору, слуху, м’язового тонусу?

Спинний мозок оточують оболони:

Цей відділ є центром життєдіяльності в організмі людини, при його пошкодженні наступає миттєва смерть:

Яка речовина являє собою скупчення тіл нейронів та їхніх коротких відростків?

Відділ головного мозку, що забезпечує координацію рухів та підтримує тонус м’язів і показаний на малюнку яскравим кольором

Яка кількість пар спинномозкових нервів налічується у людини:

Вкажіть правильну послідовність відділів спинного мозку

шийний, поперековий, грудний, крижовий, куприковий

шийний, грудний, поперековий, крижовий, куприковий

грудний, поперековий, шийний, куприковий, крижовий

крижовий, грудний, куприковий, поперековий, шийний

Кору великого (кінцевого) мозку утворює

На якому малюнку зображена нервова клітина – нейрон

Вкажіть, які центри розміщуються у довгастому мозку:

Ця речовина оточує спинномозковий канал. Має виступи – роги. На поперечному зрізі утворює контур, що нагадує метелика. У ній розташовані переважно вставні нейрони. Це -:

біла речовина спинного мозку

You May Have Missed