Буряни на плитці чим видалити

Чим вивести бур’яни між тротуарною плиткою, щоб не рвати їх руками

26 квітня 2022, 18:32 | Сад та город Використовуємо підручні засоби, щоб навести порядок на улюбленій ділянці.

  1. Можна вирішити проблему за допомогою звичайної солі. Якщо бур’яни намагаються пробитися там, де ніякої рослинності не потрібно, то використовуйте сольовий розчин. Для цього на 1 частину солі візьміть 2-3 частини гарячої води. Хоча можна і просто просипати сіль там, де не хочеться бачити ніякої зелені.
  2. Дуже добре справляється з видаленням трави і харчова сода. Особливо хороший цей спосіб в тих випадках, коли потрібно позбутися від рослинності у вузьких місцях. Наприклад, можна посипати содою тріщини в доріжках і бордюрах, щоб там нічого не росло.
  3. Досвідчені дачники знаходять застосування навіть кукурудзяному борошну. Вони посипають цим найпростішим продуктом ті ділянки землі, де люблять з’являтися бур’яни. Зрештою це ускладнює розмноження насіння, і проблема частково або навіть повністю вирішується.
  4. Для вирішення питання згодяться і старі газети. Потрібно у два (а краще в чотири шари) згорнути папір, укласти на місця, де з’являється бур’ян, а зверху гарненько посипати мульчею. Через це рослинність позбудеться доступу до сонячного світла, що змусить її незабаром зникнути.
  5. Щоб здолати ненависні бур’яни, можна і облити їх звичайним окропом. Причому цей простий метод широко використовують дачники, що доводить його ефективність.

Звичайно, можна і по-старому видаляти бур’яни за допомогою садових інструментів, прибираючи рослинність прямо з коренем.

Однак в різних випадках користуватися таким способом важко або навіть неможливо. А тому перераховані вище хитрощі з сіллю, содою, газетами, борошном або окропом можуть здорово виручити.

Як позбутися бур’янів на ділянці назавжди: перевірені дачниками методи

Розповідаємо, якими народними засобами можна очистити ділянку від заростей трави.

Бур’яни на ділянці – біль багатьох дачників і власників приватних будинків. Вони не тільки псують зовнішній вигляд самого двору, а й шкодять сходженню рослин – за такого “сусідства” хорошого врожаю не отримати. УНІАН розповість, як швидко позбутися бур’янів на ділянці, не вдаючись до використання хімікатів.

Як в домашніх умовах позбутися бур’янів

Для початку, потрібно прийняти той факт, що не існує способу, як позбутися бур’янів на ділянці назавжди за один раз. Боротьба з ними, як і вирощування врожаю, вимагає регулярних зусиль. Вам знадобляться ці прості поради:

  • починайте боротьбу з бур’янами, щойно тільки вони почнуть показуватися на ділянці – так вони не встигають пустити глибоке коріння;
  • прополюйте грядки не сапкою, а руками, щоб не обрубати коріння і ненароком не залишити його в землі;
  • перекопуйте ділянку не лопатою, а садовими вилами – так ви не пошкодите коріння і зможете видалити його цілком;

Крім того, радимо вам регулярно косити траву на ділянці. Якщо це робити, корінь рослини буде ставати тоншим від постійної нестачі сонячного світла, що дозволить вам легше видалити його при прополюванні.

Боротьба з бур’янами бабусиним методом на ділянці

Досвідчені дачники і городники радять обробляти грядки і клумби мульчею. Розкладіть скошену траву, сіно, тирсу або солому на всіх вільних від рослин ділянках ґрунту. Укладати мульчу потрібно доволі щільно – шаром в 5-10 сантиметрів . Якщо помітите, що мульча згнила або розклалася, сміливо додавайте ще й пам’ятайте: регулярність – запорука успіху.

Як позбутися бур’янів народними засобами

У сучасному світі є маса препаратів для обробки ґрунту і рослин. Однак хімікати – не найкращий варіант в боротьбі з бур’янами, особливо коли йдеться про домашні овочі, адже часто їх їдять просто з грядки. Чим можна обробити траву щоб вона не росла?

Один з визнаних дачниками методів боротьби з бур’янами – обробка розчином оцту . Змішайте 6% розчин оцту з водою в пропорції 1:1 і додайте 2 столових ложки харчової солі. Цей метод ідеально підходить для боротьби з однорічними сортами бур’яну – випалює бур’ян до коренів. Достатньо всього однієї обробки. Якщо ви маєте справу з багаторічними сортами бур’янів, обробку можна повторити кілька разів. Однак будьте уважні, оцет може нашкодити врожаю, тому обприскування потрібно проводити на порожніх грядках. Також не рекомендуємо цей метод тим, хто намагається видалити бур’ян між плиткою – покриття може бути пошкоджено.

Бур’яни і мох у клаца
ннях між плитками доріжки: як позбутися

Проблема зі зростанням трави і мха в швах між тротуарними плитками або в стиках садової доріжки знайома більшості дачників, які на етапі укладання не подумали про попередження появи бур’янів.

На відміну від культурних рослин, бур’яни здатні мешкати де завгодно, в тому числі і в щілинах між плитками. Трава швидко пристосовується до будь-яких умов, швидко розмножується і починає методично захоплювати території. Зі мхом ситуація трохи інша. Зазвичай він з’являється в затінених і вологих місцях, де панує сприятливе для його розмноження середовище. Тобто варто вам усунути першопричину його появи – і на доріжках він не затримається. На жаль, це можливо не завжди, адже доріжки і вимощення проходять і по північній (тіньовій) стороні ділянки.

Як боротися з бур’янами і мхом на тротуарній плитці та садовій доріжці

Існує кілька способів боротьби з сорною травою і мхом у швах між плитками. Кожен з цих методів ефективний різною мірою. Тому для досягнення максимального результату їх краще поєднувати.

Спосіб № 1. Спеціальні інструменти

Перелік засобів захисту від сорної трави, наявних в арсеналі у продавців, у тому числі для очищення швів плитки або доріжки, досить широкий. У ньому ви знайдете і різноманітні ножі (щілинні очищувачі), і корневіддалювачі, і щітки, і спеціальні тяпки, і навіть прилади, які працюють від електромережі. Принцип роботи у всіх інструментів один. Їх розташовують на садовій доріжці або тротуарній плитці так, щоб робоча частина потрапляла точно в щілину. А далі за допомогою нескладних рухів бур’яни видаляють механічним способом.

Варто зазначити, що щітку краще використовувати при видаленні невеликих бур’янів і мха, а більш складні пристрої (наприклад, корневіддалювач або тяпку) – для викорчовування таких сорних трав, як, наприклад, одуванчик. За своєю суттю використання всіх цих пристосувань являє собою прополку, і яким би стомливим це заняття вам не здавалося, – це, на жаль, найбільш ефективний спосіб первинної боротьби з бур’янами.

Спосіб № 2. Використання гербіцидів та інших хімічних засобів

Все, що не вдалося вирвати і викорчувати, можна «» спалити «». Або відразу скористатися цим, скажімо прямо, більш радикальним методом. Найлогічніший засіб боротьби з бур’янами – це гербіциди. Адже вони і були створені з конкретною метою. Це, наприклад, такі препарати, як Деймос, Міура, ГлІбест Гранд (ver.2), Чистогряд та ін. На основі одного з них готують розчин, а потім обприскують бур’яни в період їх вегетації. Речовини, що містяться в препараті, швидко проникають у всі частини рослин, моментально зупиняють їх зростання і викликають їх швидку загибель.

Крім спеціально розроблених для боротьби з бур’янами хімічних засобів, багато дачників радять використовувати в цій якості такі речовини, як тетраборат натрію/буру (400 г розводять в 10 л води і проливають щілини між плитками) або аміачну селітру (1 кг розводять в 10 л і застосовують так само). Ті, хто використовував ці два методи, стверджують, що вони робочі, однак і їх систематично потрібно повторювати.

При роботі з хімічними засобами обов’язково потрібно надягати медичні рукавички, маску і одяг, який не залишає на тілі відкритих ділянок.

Спосіб № 3. Вимивання великим натиском води

Після видалення бур’янів спеціальними інструментами або хімічними засобами треба б подбати і про те, щоб у щілинах не залишилося насіння цих рослин. Такого ефекту можна досягти, використовуючи високонапірний насос або мийку високого тиску. Однак процедуру промивання доведеться періодично повторювати, тим більше що цей метод ще й усуває бруд з доріжок. Також тут варто врахувати і те, що апарати для такої обробки дешевизною не відрізняються, хоч і незамінні в плані практичності.

Спосіб № 4. Термічна обробка

Вдосконалити попередній спосіб можна, проливши щілини між плитками окропом зі звичайного чайника. Метод доступний, але врахуйте, що проводити цю процедуру доведеться без використання додаткового обладнання, а значить, вона займе більше часу (в тому числі і витраченого на підігрів води). Ефективність методу полягає в тому, що гине не тільки ошпарене насіння, а й деякі бур’яни, які не вдалося видалити разом з коренем. Однак і протоку окропом також потрібно систематично повторювати.

Застосовуючи цей метод, також враховуйте і міцність матеріалу, з якого виготовлена доріжка.

Зазначимо, що у продажу є і автомати високого тиску з підігрівом вод
и, проте така покупка влетить вам у копієчку.

Спосіб № 5. Обробка сіллю

Серед рекомендованих народних коштів проти бур’янів зустрічається і це. Сіль акуратно насипають у щілини між плитками і трохи поливають водою. Це на деякий час допомагає зупинити зростання трави з насіння, що залишилося в землі. Однак дорослі бур’яни і мох цим методом ви навряд чи переможете. Та й знадобиться солі багато, а вистачить ненадовго. Але в якості додаткової обробки використовувати засіб все ж можна: ніякої шкоди воно не принесе.

Використовувати сіль можна тільки на доріжках, які не стикаються з посадками. Сіль згубна не тільки для бур’янів, а й для культурних рослин, вона псує ґрунт і знижує його родючість.

Як попередити появу бур’янів

Якщо ви тільки збираєтеся класти плитку або упорядкувати ділянку садовою доріжкою, подбайте про те, щоб бур’яни не з’являлися в щілинах. Для цього потрібно передбачити нижній шар у вигляді сухого піску, дрібної або середньої гальки, бетону, геотекстилю або поліетилену. У випадку з сухим піском, якщо щілини між сусідніми плитками крупнуваті, то заповнюють і їх.

Як застосувати рослинність на доріжці в дизайні ділянки

Якщо ж садова доріжка або плитка були покладені не на спеціальний шар і бур’янів у щілинах розвелося досить багато, а на боротьбу з ними немає часу, то треба піти іншим шляхом. Наприклад, зробити це елементом дизайну ділянки. Потрібно почекати час, поки бур’яни в щілинах підростуть і заповнять весь простір, або допомогти їм і додатково посіяти насіння в швах плитки.

Після цього слід акуратно підстригти траву в щілинах, використовуючи колісну газонокосарку (в цьому випадку висота трави буде однаковою).

Другий варіант – попередньо позбутися бур’янів, використовуючи наведені нами способи, а після цього засіяти весь простір у швах декоративними рослинами (очитки, молодило, грижник гладкий, каменеломка та ін.).

Чи виникала у вас проблема з бур’янами і мхом між плитками, і як ви її вирішували?

You May Have Missed